Piotrkowska w Łodzi

16 listopada 2017r. uczniowie klas IV byli na wycieczce w Łodzi.

Program dnia zapowiadał się interesujący i intensywny. Na ulicy Piotrkowskiej uczniowie podjęli trud odkrywcy i poszukiwacza. Udzielając odpowiedzi na kolejne pytania, nie tylko zdobywali wiedzę, ale również zmierzyli się z umiejętnością odszukiwania obiektów o podanych adresach, przypomnieli sobie liczby parzyste i nieparzyste, złożyli czapeczkę zgodnie z instrukcją, rozwiązali krzyżówkę, korzystali z punktu informacji. To wyczerpujące wyzwanie nie mogło zakończyć się inaczej niż przepysznym obiadem. Najedzeni i gotowi do dalszych przygód ruszyli do Muzeum Bajki. Uczniowie obejrzeli tam filmy poklatkowe pt. „Piotruś i Wilk” oraz „Parauszek”. Jakież było zdumienie, kiedy zobaczyli ekspozycje z oglądanych filmów, czy też innych: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały Pingwin Pik Pok”, „Danny Boy”. Na koniec dnia z dwóch skarpet, waty, gumek i oczu każdy wykonał kukiełkę-skarpeciaka. To tutaj okazało się, iż nasi uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z szyciem. Zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie wrócili do domu, marząc o kolejnej wycieczce.

więcej zdjęć >>>