Mobilne planetarium

W czwartek  9  listopada 2017r.  naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium URSA MAJOR.  Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III odbyli niezwykłą kosmiczną podróż. Zajęcia poprowadził dla nas Pan Marek.  Jego największą życiową pasją jest astronomia. Widok nieba fascynował go już od  wczesnego dzieciństwa. Kiedyś zobaczył spadającą gwiazdę i pomyślał życzenie- pragnął pracować w obserwatorium. Jego marzenie spełniło się. Pan Marek również nas zachęcał, abyśmy mieli marzenia i nie bali się ich realizować.  Marzenia  spełniają się, trzeba tylko mocno chcieć i dążyć do ich spełnienia. Ogromny przenośny namiot sferyczny w tym dniu  rozłożony został na sali gimnastycznej  i dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”.  Tutaj odbyliśmy podróż po wszechświecie. Obserwowaliśmy planety naszego układu słonecznego oraz gwiazdozbiory związane ze znakami zodiaku. To narzędzie edukacyjne, umożliwiło zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwuje się z Ziemi lub ogląda przez teleskopy. Mogliśmy poznać wszechświat w pigułce i wyruszyliśmy w fascynującą podróż w nieznane zakątki kosmosu. Planetarium umożliwia prezentację zjawisk niewidocznych gołym okiem. W nadmuchiwanej kuli oglądaliśmy filmy o kosmosie.  Taka nietypowa lekcja astronomii na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

15.11.2017