przejdź do Sochaczew.pl
153628 odwiedzin
"Wzór na muzykę"

Wszyscy wiemy, że każda muzyka opiera się na rytmie. Ale czy wiesz, że w muzyce są pytania i odpowiedzi? Czy wiesz, że muzyka to, melodia i harmonia, które idą po jednym torze choć muzyka sekundę szybciej? Czy wiesz, że aby piosenka stała się przebojem już w ciągu kilku sekund musi wpadać w ucho? Czy wiesz, że dzisiejszą muzykę można wspaniale połączyć z muzyką Mozarta i z afrykańskimi pierwszymi rytmami? O tym wszystkim i o wielu innych niesamowitych rzeczach dowiedzieliśmy się na lekcji muzyki w SCK.

15 września, o godz. 11.00 odbyła się pierwsza  lekcja w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8, pt.: „Wzór na utwór”.
„Muzyka jest jak puzzle – składa się z wielu elementów i trzeba dobrze ją ułożyć, żeby zabrzmiała. Jeśli słuchacie radiowych Top List sami wiecie, że czasem udaje się to lepiej, a czasem... nie udaje się wcale. To nie znaczy, że nie warto próbować. Przeciwnie. My spróbowaliśmy i układanie muzyki w sensownie brzmiącą całość wychodzi nam znakomicie. Wszystko się zgadza - melodia z rytmem, rytm z harmonią... Może dzięki kwartetowi jazzowemu? A może dobry wzór pomogły nam stworzyć prezentacje multimedialne?” – mówią poznańscy artyści z „Fabryki Sztuki” – twórcy programu.’’

Faktycznie, wszystko się zgadza. Sprawdziła to klasa  4 c, która składa serdeczne podziękowania SCK za zaproszenie na tą świetną  lekcję. Dziękujemy za niesamowite doznania, wrażenia, za możliwość takiego obcowania z muzyką. Występującym artystom z Poznania dziękujemy, że potrafili dotrzeć do widowni, czyli dzieci i młodzieży w różnym wieku. To trudna sztuka, aby zainteresować jednych i drugich w tym samym czasie. Dziękujemy.

A A A
16.09.2017
godz.08:46
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość