Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Punktualnie o 10 rano 4 września uczniowie, rodzice i pracownicy  naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2017/2018.

Z uwagi na deszczową pogodę uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej

w dwóch turach: najpierw uczniowie klas młodszych, a po nich klasy IV-VII.

Po wprowadzeniu  pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich zebranych powitał z humorem i werwą nowy dyrektor naszej szkoły, pan magister Dariusz Kosiński. W krótkim przemówieniu wspominał o wielkich wyzwaniach, jakie czekają naszą placówkę w związku z wprowadzaną reformą oświaty, o nowych planach inwestycyjnych związanych z planami budowy nowej pełnowymiarowej sali gimnastycznej oraz udziale  naszej szkoły w projekcie edukacyjnym „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów SP nr2”, który jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Wspomniał również o pamiętnym wrześniu 1939 roku, kiedy wybuchła II wojna światowa. Jej ofiary cała szkolna społeczność uczciła minutą ciszy. Nie zabrakło również krótkiej pogadanki o zasadach bezpieczeństwa  i przedstawienia nowych nauczycieli, którzy będą pracować w naszej szkole.

Na zakończenie były życzenia  dla uczniów, nie tylko od nowego pana dyrektora, ale też zaproszonych gości: pani Kamili Gołaszewskiej- Kotlarz, wiceprzewodniczącej Rady Miasta oraz pana Adama Klocha, przewodniczącego Rady Rodziców.

Podczas spotkań z wychowawcami w klasach uczniowie zostali poinformowaniu o zasadach i terminie odbioru nowych podręczników, planie lekcji, nowych przedmiotach i nauczycielach oraz rodzajach zajęć w ramach projektu edukacyjnego.