Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG

Dnia 10 czerwca 2017r. na Stadionie Budowlani Łódź przy ulicy Górniczej 5 odbył się Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie. Łącznie w zawodach uczestniczyło 30 drużyn z 10 województw w trzech kategoriach wiekowych. W każdej grupie, zarówno wśród klas IV, V i VI - wystąpiło po 10 drużyn. Rywalizacja i poziom gry wszystkich zespołów był imponujący, tutaj najmniejszy błąd mógł przeważyć szalę zwycięstwa. Nasza zwycięska drużyna wojewódzka w klasach szóstych przegrała dopiero z ubiegłorocznymi mistrzami i w ostateczności po dogrywce zajęliśmy miejsce tuż za podium. Skład tego zespołu to: Daria Wójcik, Weronika Pawlak, Ksawery Pętlak, Marcel Barcewicz, Sebastian Lewandowski, Ignacy Krzemiński, Kajetan Szydłowski, Mateusz Jeziak      i Michał Nowakowski. Natomiast  drużyna klas czwartych to: Lena Kowalska, Piotr Pastuszko, Michał Pastuszko, Igor Kowalski, Paweł Jaworski. Uczniowie Ci zasługują na szczególną pochwałę, bo nie dość, że grali w mocno osłabionym składzie, nie poddali się i walczyli bardzo dzielnie. Bez możliwości zmian, nie bacząc na zmęczenie, grając mecz po meczu, dawali z siebie wszystko, zdobywając punkty nawet z najlepszymi zespołami turnieju. W ostateczności zajęli ósmą lokatę. Po rozgrywkach, ciepłym posiłku i dekoracjach, gdzie nie było przegranych, bo każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Niespodzianką dla wszystkich było uczestnictwo w Mistrzostwach Europy RUGBY 7, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Łodzi ( ŁKS Łódź ). A tam oczywiście oprócz rozgrywek najlepszych zespołów Europy, można było zdobyć autografy, selfie, zdjęcia grupowe i rozmowy z Mistrzami Europy. Do domów wróciliśmy  uśmiechnięci, szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia. Był to bardzo udany występ uczniów naszej szkoły. Mocno wierzymy, że za rok wrócimy, że złotymi medalami.

13.06.2017