119406 odwiedzin
Dzień Ziemi z Fundacją Eko-trend

W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników.

Program i tematykę obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.

Podsumowaniem dwuetapowych warsztatów ekologicznych dotyczących energii odnawialnej był udział uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie w corocznych obchodach Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich w Warszawie.

Tematem przewodnim wydarzenia było hasło "W kierunku natury". Nasza prezentacja pod nazwą "Kręcimy z pszczołami" łączyła bioróżnorodność pszczół z nasionami, ziemią, kwiatami, owocami, sokami i poszukiwaniem alternatywnych form energii oszczędzających środowisko. Były pokazy i warsztaty konstruktorskie, zajęcia artrecyklingowe i włóczkowe oraz konkurs w wykręcaniu soku na czas.

Towarzyszyły nam wszystkie szkoły które  uczestniczyły w projekcie przez ostatnie dwa miesiące: SP nr 2 w Sochaczewie, SP nr 154 z Warszawy, Gimnazjum nr 3 z Mińska Mazowieckiego, SSP nr 35 z Legionowa oraz ZSP z Wiskitek. Wraz ze SKNEN z Politechniki Warszawskiej oraz kreatywnymi edukatorami tworzyliśmy barwny i smaczny świat, w którym wszystko zaczyna się i kończy w naturze. Wisienką na torcie była zachwycająca wystawa pszczela wykonana w ramach Programu "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom". Było kreatywnie, emocjonująco i bardzo gorąco. Serdecznie dziękujemy Fundacji Eko-trend ,trenerom , sponsorom , naszym rodzicom ,którzy bardzo aktywnie włączyli się do projektu i bawili się tak samo wspaniale jak my. Pamiątką ze wspaniałej imprezy będą budki lęgowe dla ptaków , które  samodzielnie wykonaliśmy podczas festynu .Zostaną umieszczone na terenie naszej szkoły, aby przypominały nam o tym wspaniałym projekcie, jak ważne jest dla nas nasze środowisko, z którym jesteśmy nierozerwalnie złączeni.

więcej zdjęć >>>

06.06.2017