Dzień Patrona

W piątek 26 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona poświecony życiu i twórczości Marii Konopnickiej, „Poetki, pisarki, patriotki i wspaniałej matki”, o czym przypominało hasło przewodnie tej uroczystości.

Impreza rozpoczęła się zwycięską prezentacją multimedialną Karoliny Zatorskiej z klasy VIa, która w ciekawy sposób przypomniała najważniejsze fakty z życia Marii Konopnickiej oraz jej najbardziej znane utwory.

Potem w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie z klasy VIb i IVb oraz nauczyciele przeczytali fragmenty najpopularniejszych wierszy poetki, a szóstoklasiści zaśpiewali „Rotę”, jeden z najbardziej cenionych jej utworów.

Najważniejszym jednak punktem programu był występ artystyczny uczniów z klasy Oa przygotowany przez panią Małgorzatę Ksynę –Koper, a przedstawiający w barwny sposób najciekawsze fragmenty słynnej baśni Marii Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W przedstawieniu w zabawny i pełen ekspresji sposób pokazano zmagania sierotki Marysi z przeciwnościami losu, poszukiwania gąsek przy ogromnej pomocy krasnoludków i jagódek. Całość występu przeplatana była tańcem i piosenką, co wywołało prawdziwy aplauz publiczności.

Po występie zerówkowiczów pani Agnieszka Domańska wraz z panią dyrektor, Hanną Celedą rozdały dyplomy i nagrody w dwóch szkolnych konkursach związanych z obchodami stulecia szkoły. Pierwszy z nich to konkurs dla uczniów klas IV-VI na temat historii naszej „Dwójki”, a drugi to konkurs plastyczny „Moja szkoła dawniej i dziś”, w którym udział brali uczniowie klas młodszych.

Uwagę publiczności i nastrój imprezy przyciągały kolorowe baśniowe stroje małych aktorów z klasy zerowej oraz piękna dekoracja przygotowana przez panią Katarzynę Milczarek, eksponująca prace z konkursu plastycznego.

31-05-2017

kategorie wiadomości
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.

wypisz się    zapisz się >>

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie