Piknik rodzinny w „Dwójce”

We wtorek 23 maja kolejny raz uczniowie naszej szkoły, rodzice i pracownicy szkoły wzięli udział w Pikniku Rodzinnym związanym tematycznie z obchodami Dni Rodziny  oraz rocznicą 100- lecia istnienia szkoły.

Tego dnia boiska szkolne zamieniły się w wielki plac zabaw i pole piknikowe. Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje, począwszy od dmuchanego zamku i zjeżdżalni dla najmłodszych po kiermasze rękodzieła artystycznego czy punkt malowania twarzy przez zaproszone charakteryzatorki.

Stragany z pamiątkami oferowały bogaty wachlarz pamiątek i piękne prezenty dla mam z okazji zbliżającego się ich święta.

W stoisku zorganizowanym przez Samorząd Szkolny można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez mamy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup tablicy upamiętniającej 100-lecie naszej szkoły.

Na obrzeżach boiska każda z klas miała przygotowany „punkt piknikowy”, gdzie można się było posilić i napić.

Po otwarciu uroczystości przez panią dyrektor Hannę Celedę i powitaniu zaproszonych gości, nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie przez proboszcza naszej parafii, ks. Jacka Skrobisza,  nowego boiska do piłki nożnej i bieżni lekkoatletycznej, które powstały w ramach projektu SBO.

Potem w ramach rozgrzewki wszyscy zostali zaproszeni do zumby, poprowadzonej przez panią instruktor Krystynę Chaber, a po nich swoje umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice z klas szóstych i młodszych.

Najciekawszym jednak punktem programu był mecz piłki nożnej, którego uczestnikami byli tatusiowie naszych uczniów. Wśród nich nie zabrakło pana Sylwestra Kaczmarka, przewodniczącego Rady Miasta czy pana  Adama Klocha, przewodniczącego Rady Rodziców. Wynik nie był tu najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, doping  kibiców i wspaniała sportowa atmosfera.

Duże zainteresowanie wzbudził  pokaz karate w wykonaniu naszych uczniów, którzy ćwiczą ten sport pod okiem trenera, pana Łukasza Klimczewskiego.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie klas starszych rozgrywali mecze w siatkówkę, a młodsi, pod kierunkiem pani wicedyrektor, Ewy Zielińskiej, poznali dawne zabawy swoich rodziców i dziadków, jak „Raz, dwa, trzy baba jaga patrzy!” czy „ Gąski do domu”. Można było też pograć w gumę, grę dziś zupełnie zapomnianą, a kiedyś niezwykle popularną czy poskakać na skakankach. Okazało się, że te dawne zabawy nadal bardzo podobają się dzieciom i wywołują niemałe emocje.

Wesołej piknikowo - sportowej atmosferze sprzyjała nie tylko piękna pogoda, ale wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. To była świetna impreza, integrująca całą społeczność szkolną.

Warto dodać, że wśród gości, byli nie tylko rodzice uczniów, ale i ich dziadkowie, wśród których dużą grupę stanowili absolwenci naszej „Dwójki”. Spotkania z nimi, wspomnienia o szkole, rozmowy dawni uczniowie - nauczyciele to kolejny miły akcent tej uroczystości.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim organizatorom i sponsorom pikniku, dzięki którym impreza nabrała jeszcze większego rozmachu. Szczególne podziękowania należą się firmom: Bakoma, Darex, Fabryce Formy Centrum Rekreacji, Tęczowy Ogród, Sebex, Gospodarstwo Sadowe Grzegorza Feligi, a także pani Arlecie Gaik za organizację punktu badania stóp, animatorkom z Centrum Zabaw „Świat Dziecka” oraz pani Karolinie Wiklowskiej za pokaz chodzenia na szczudłach.

26-05-2017

kategorie wiadomości
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.

wypisz się    zapisz się >>

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie