119406 odwiedzin
Zielony wizerunek „dwójki” – Ciąg dalszy

26 maja 2017r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Eko warsztatach zorganizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Warszawie oraz Fundację Ekotrend. To już drugi etap ekowarsztatów, tym razem konstruktorsko-montażowy. Aż pięciogodzinne zajęcia poprowadzili studenci trzeciego roku Politechniki Warszawskiej Studenckiego koła Energetyki Niekonwencjonalnej. Uczniowie konstruowali panele słoneczne, sprawdzali efektywność wiatraków, pozyskiwali energię z baterii owocowej, badali elektrolizę. Podsumowaniem dwuetapowych warsztatów był montaż ekoroweru. Uczniowie samodzielnie składali, montowali rower, za pomocą którego produkowali energię elektryczną. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości oraz ilość wyprodukowanej energii. Ciekawe zajęcia  zachęciły również pracowników naszej szkoły do tematu energii odnawialnej. Ekorowerem „jechały” również nasze panie. W dniu  4 czerwca finał naszej edukacji  ekologicznej - udział uczniów naszej szkoły  w obchodach Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich w Warszawie.