przejdź do Sochaczew.pl
145571 odwiedzin
„List do…”- uroczyste podsumowanie

 

W czwartek 6 kwietnia odbyło się uroczyste  podsumowanie II edycji  Powiatowego Konkursu „List do…”

W tym roku adresatem listów byli nauczyciele, bez których istnienie szkoły trudno sobie wyobrazić. Po drugiej stronie zaś najważniejsi,  uczniowie, którzy świetnie widzą wady i zalety współczesnej szkoły, a przy tym dostrzegają wysiłek i trud pracy nauczycieli.

Dlaczego akurat listy do nauczycieli? Nasza Szkoła Podstawowa nr 2 obchodzi w tym roku niezwykłe święto, a mianowicie 100- lecie istnienia. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, co ciekawego na temat nauczycieli, ich relacji z uczniami, problemów szkoły, jej zalet i wad, sądzą uczniowie. Okazało się, że ciężka praca nauczycieli jest doceniana przez uczniów, a na wady szkoły uczniowie mają wspaniale lekarstwa. Mają też świetne pomysły na wprowadzenie zmian w szkole, które nie tylko mogą urozmaicić proces zdobywania wiedzy, ale zaangażować uczniów w pomaganie innym.

Na  II edycję konkursu „List do…” wpłynęły 43 listy do nauczycieli z 7 szkół podstawowych w powiecie sochaczewskim. Są to: Zespół Szkół w Kozłowie Biskupim, szkoły podstawowe z Brochowa, Wyczółk, Rybna oraz  szkoły z Sochaczewa, czyli SP nr 3, SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz nasza szkoła, czyli „Dwójka”. Staraliśmy się wybrać najciekawsze prace, a przy tym docenić każdą ze szkół i podziękować nauczycielom, którzy zmobilizowali swoich uczniów do konkursowych zmagań.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Hanna Celeda,  która powitała gości i powiedziała kilka słów o znaczeniu i tematyce konkursu, który jest związany z obchodami stulecia szkoły.

Potem Amelia Ratajczak i Maja Barciak pięknie zaśpiewały piosenkę „Skaldów „Medytacje wiejskiego listonosza”. Kolejnym punktem programu było przedstawienie trzech najlepszych, nagrodzonych listów przez uczennice z klasy VIb. Najważniejszym jednak momentem było wręczenie dyplomów i nagród wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym autorom listów. Ponadto każdy z uczestników otrzymał specjalne wydanie gazetki Bez Tytułu” z tekstami wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych listów.

Za wsparcie i opiekę nad konkursem dziękujemy pani dyrektor, Hannie Celedzie, za piękną dekorację - pani Katarzynie Milczarek, za oprawę muzyczną- pani Katarzynie Proch oraz uczniom klasy VIb za pomoc w organizacji i przygotowaniu sali na tę uroczystość.

                                                           Organizatorki konkursu:

                                                 Justyna Miziołek i Elżbieta Cieślak

A A A
10.04.2017
godz.13:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość