112274 odwiedzin
 
 
Skołowany weekend

W ramach współpracy z wyższymi uczelniami, a konkretnie z Politechniką Warszawską, chętni uczniowie z klas IV-VI wzięli udział  w sobotę 1 kwietnia w Festiwalu Nauki pod hasłem „Skołowany weekend”. Program skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół z Warszawy i okolic.

Ma na celu zainteresowanie młodzieży różnymi dziedzinami nauki, poszerzenie wiedzy, a przede wszystkim przekazanie jej w wyjątkowy, zrozumiały i interesujący sposób. Taki też był wykład połączony z multimedialną prezentacją na temat tego, jak powstają wielkie akwaria, w których możemy podziwiać faunę i florę mórz i oceanów, a także, jak tworzyć małe, domowe akwaria i jak o nie dbać. Po wyjściu z wykładu każdy mógł zwiedzić wydział politechniki oraz porozmawiać ze studentami przy słodkim poczęstunku. Na zakończenie uczestnicy warsztatów dostali pamiątkowe gadżety: długopisy, ołówki czy znaczki odblaskowe.

Potem, korzystając z pięknej wiosennej pogody, udaliśmy się na spacer po warszawskiej Starówce. Uczniowie podziwiali gmach Zamku Królewskiego, stare kamieniczki, Rynek Starego Miasta, pomnik warszawskiej Syrenki czy kolumnę Zygmunta. Wszystkim podobał się gwar i ruch panujący na Starym Mieście, gdzie można było podziwiać różnorodne pokazy, od break-dance po nostalgiczne występy grajków śpiewających stare warszawskie piosenki. Po drodze, na Krakowskim Przedmieściu, obejrzeliśmy Pałac Prezydencki, odwiedziliśmy też Grób Nieznanego Żołnierza. Wizytę w Warszawie zakończyliśmy, jak zwykle każdą wycieczkę,  w restauracji Mc Donald’s.

To była ciekawa wyprawa, która dostarczyła wszystkim jej uczestnikom wiele wrażeń i pozytywnych emocji.

                                                                                                              Redakcja „Bez Tytułu”

A A A
06-04-2017
godz.22:05
 
 
kategorie wiadomości
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie