119406 odwiedzin
Bezpieczne korzystanie z internetu

W czwartek 30 marca uczniowie klas IV – VI wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Policji na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Przypomniano o tym, aby korzystając z portali społecznościowych, nie podawać żadnych danych osobowych, nie nawiązywać nowych znajomości i nie informować o swoim prywatnym życiu.

Mówiono też o zagrożeniach związanych z niektórymi grami krążącymi w Internecie jak np.: „Niebieski wieloryb”, czy „Zostań wróżką ognia”. Uświadomiono dzieciom, że wypełnianie zadań związanych z tymi grami jest bardzo niebezpieczne i zagraża ich zdrowiu, bezpieczeństwu a nawet życiu.

Podobne spotkanie odbyło się również dla rady pedagogicznej. Nauczyciele dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z tymi grami i sposobach pomocy uczniom, którzy zajmują się taką aktywnością.

30.03.2017