Fundacja Uniwersytet dla dzieci

Kompetencje społeczne (nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji, praca w grupie) to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat. Fundacja Uniwersytet Dzieci postanowiła wesprzeć nauczycieli szkół podstawowych w rozwijaniu tych umiejętności. Wspólnie z naukowcami, ekspertami pedagogiki i nauczycielami stworzyli „ Lekcje z klasą” – nowatorskie narzędzie, dzięki któremu dzieci wezmą udział w wartościowych lekcjach, również w naszej szkole.

Lekcje z klasą to dwa interaktywne zestawy oparte o nowoczesne i angażujące materiały. Podczas lekcji dzieci nauczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje, dobrze komunikować się ze sobą, działać na rzecz najbliższego otoczenia. Te umiejętności są niezbędne do dobrego funkcjonowania w przyszłości. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celuj w projekt! - klasy IV-VI

“Celuj w projekt!” to unikalny zestaw edukacyjny, który pomoże w realizacji projektu budżetu obywatelskiego w szkole, a uczniów przemieni w zespół zaangażowanych obywateli. Zawarte w zestawie narzędzia pozwolą przeprowadzić proces wprowadzania zmiany w szkole, która odpowie na potrzeby uczniów. Praca z zestawem pokona bariery komunikacyjne uczniów, skłoni do pracy w grupie, nauczy, jak dobrze planować zadania i wyrażać poglądy.

02.03.2017