Kim jest artysta?

Dom Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli niezmiennie od kilkudziesięciu lat stanowią cel wycieczek miłośników twórczości Fryderyka Chopina z całego świata.

W lutym uczniowie klas drugich i trzecich odwiedzili dworek w Żelazowej Woli, uczestnicząc w lekcji muzealnej pt. ,,Kim jest artysta?. Uczniowie zastanawiali się, czym zajmuje się artysta, co jest inspiracją do jego twórczości, co to jest sztuka i jak można ją odbierać. Punktem wyjścia były wizerunki - rzeźby polskiego kompozytora Fryderyka Chopina , które dzieci oglądały na wystawie.

W części praktycznej uczniowie wzięli udział w warsztacie plastycznym inspirowanym muzyką artysty. Mali twórcy najczęściej malowali portret kompozytora lub pejzaż mazowiecki. Atrakcją było obejrzenie filmu o życiu i twórczości sławnego pianisty i kompozytora oraz spacer zaśnieżonymi alejkami parku w zimowej szacie. Dzieci podziwiały uroki zimy.

To był bardzo ciekawy i pouczający dzień.

09.02.2017