Dzień babci, dzień dziadka

Kto mnie może kochać więcej?

Zmarznę-grzejesz moje ręce

Zszywasz spodnie, budzisz rano

Miód smarujesz mi na chlebie

Ty mnie kochasz –a ja babciu

Bardzo, bardzo kocham Ciebie.

Dziadku!

Twoje święto w kalendarzu to jest Twój szczęśliwy dzień.

Poczta kwiatów w korytarzu już za chwilę spotka Cię!

Życzeń pęki weź do serca i uśmiechaj często się.

Smutków niech Ci nikt nie przypomina, dziś jest przecież święto Twe!

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tak również było i w tym roku.

Dnia 23 stycznia na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni klasy przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła najlepsze życzenia z okazji ich święta. W dalszej części dzieci zaprezentowały program artystyczny.

Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także przepiękną „cza-cze” w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne serduszka z masy solnej – prezent dla babć i mydełka w kształcie serduszek – prezent dla dziadków.

Dzieci przygotowały również dla nich słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

24-01-2017

kategorie wiadomości
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.

wypisz się    zapisz się >>

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie