Dzień Nauczyciela na wesoło

Choć Dzień Komisji Edukacji Narodowej przypada 14 października, to w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Nauczyciela miały miejsce w poniedziałek, 17 października. Uroczystość zgromadziła na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej całą społeczność szkoły: dyrekcję, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji. przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów wszystkich klas.

Po krótkim powitaniu zebrani goście obejrzeli zabawny program satyryczny pod tytułem „Obyś cudze dzieci uczył”, przygotowany przez uczniów klasy VIb. Humorystyczna scenka pokazała szkołę w krzywym zwierciadle, a pracę nauczycieli jako najbardziej pożądany zawód na świecie.

Potem po krótkich życzeniach od uczniów nastąpiła druga część imprezy, w której nasi nauczyciele zostali poddani skomplikowanym próbom. Sprawdzano ich umiejętności matematyczne, sprawność fizyczną oraz umiejętności wokalne. Na szczęście wszyscy wyszli z nich zwycięsko, nawet podczas picia soku z cytryny!

Ostatnim punktem uroczystości było wystąpienie pani dyrektor Hanny Celedy, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, a wyróżniającym się osobom wręczyła nagrody dyrektora szkoły.

Jako ostatni zabrał głos przedstawiciel Rady Rodziców, pan Adam Kloch, który oprócz życzeń dla naszych pedagogów, zostawił dla nich słodki poczęstunek w postaci pysznego tortu.

19.10.2016